VIII Mecz o Puchar im. Kazimierza Paszyna

16 grudnia 1995 roku hala Calisii była podwójnie dla Asnykowców szczęśliwa, bowiem zarówno mecz uczniowskiej reprezentacji Liceum im. A. Asnyka z drużyną Liceum im. M Kopernika, jak i mecz oldbojów: Asnykowcy - Jagiellonowie zakończyły się naszymi zwycięstwami.

Po meczu licealistów na tablicy widniał wynik 79:59; a po ósmej potyczce oldbojów 43:35 - a oba oznaczały wiktorię Asnyka.

- "Oldboje pokazali spore jeszcze umiejętności i olbrzymią wolę walki" - stwierdził sprawozdawca "Głosu Wielkopolskiego". - o wyniku meczu decydowały ostatnie minuty, w których bohaterami byli: Krzysztof Matusiak z Asnyka, popisujący się akcjami pod koszem i Jerzy Witczak z Jagiellonów, imponujący rzutami za trzy punkty. Właśnie oni okazali się najskuteczniejszymi zawodnikami w swoich zespołach, zdobywając po 13 punktów.